TurlarAntalya’da gezilecek yerleri keşfetmek için, firmamızın organize ettiği günlük turlar ve kültür turlarına mutlaka katılmalısınız. Antalya'da tarihi yerleri, müzeleri, gezilecek, görülecek yerleri, en kısa sürede, en ekonomik şekilde gezmenin yolu günlük turlara, katılmaktır.

Bunlar günlük turlar ve konaklamalı turlar olarak düzenlenir. Firmamız günlük turlarda, Antalya ve çevresinde hem doğal hem de tarihi zenginliklerin yer aldığı gezilecek yerleri, müşterilerin en beğendiği rotasyonları programlarına eklemiştir. Nirvana Turizm’in yıl boyunca düzenlediği günübirlik turlar, kültür turları ve gezilerden faydalanmak için bizimle irtibat kurmanız yeterli olacaktır.

Demre, Myra, Kekova Turu

Tam günlük tur saat 08:00 de Antalya’dan başlar. Bu turda Demre de yer alan Noel Baba olarak bilinen Aziz Nicholas’ın kilisesi, Myra antik kentinde bulunan Kaya mezarları, Roma tiyatrosu ziyaret edilir. Tarihi yerlerin ziyareti ve yemek molasından sonra tekne ile Kekova diye adlandırılan ve depremler sonucu su altında kalmış olan batık kent ziyaret edilir. Batık kent Kekova, Lycia diye bilinen ışık ülkesinin en güzel lahitlerinin bulunduğu ve bugün yamaçlarda, su altında ve su seviyesin hemen üzerinde görülebilen mezar anıtlarının görülebileceği çok nadide bir yerdir. Tekne nin güvertesinde güneşlenirken seyredebileceğiniz bu eşsiz tura katılmadan Antalya’dan ayrılmayın.

Perge, Aspendos, Side, Manavgat Şelalesi Turu

Antalya’nın klasik olmuş günlük turlarından biridir. Antik çağda Pamphilia olarak bilinen bölgenin en güzel tarihi eserlerinin bulunduğu Perge den çıkan heykel, lahit ve eserler bugün Antalya arkeoloji müzesinde sergilenmektedir. Aspendos ise Roma döneminde inşa edilmiş ve halen kullanılmakta olan muhteşem amfi tiyatronun bulunduğu antik kenttir. Tiyatronun doğusundan akan Euremedon çayının üzerindeki Roma Köprüsü görüldükten ve öğle yemeğinden sonra Side’ye varılır. Antik çağda nar anlamına gelen Side’de Roma dönemleri eserler arasında tiyatro, müze olarak kullanılan hamam, pazar yeri agora, eski limandaki Apollon tapınağı görülecektir. Tarihi Pamphilia’nın en gözde 3 şehri gezildikten sonra, Manavgat şelalelerini ziyaret ederek tur sona erecektir.

Pamukkale, Hierapolis Turu

Hem günübirlik hem de 1 gece konaklamalı olarak düzenlenen bu tur en sık tercih edilen gezilerdendir. Pamukkale, termal sıcak sudaki kalsiyum mineral kalıntılarının tepeden akarken teraslarda birikmesiyle oluşan pamuk görünümlü havuzlardan dolayı verilen yerel bir addır. Pamukkale’de antik çağdan beri termal suyun çıktığı Cleopatra termal hamamı, Hierapolis antik şehrinde bulunan, roma tiyatrosu, sütunlu cadde, akropol, nekropol ve müze görüldükten sonra, Toroslar ve göller bölgesi üzerinden Antalya’ya dönülür.

Phaselis Üç Adalar Yat Turu

Antalya’da gezilecek ve görülmeye değer yerler arasında ilk sıralarda Phaselis bulunur ki; M.Ö 330 yıllarında bölgeye gelen Makedon kralı Büyük İskender, bu şehre hayran kalarak bir kışı burada geçirdiği tarih kaynaklarında anlatılır. Phaselis ve çevresindeki koylar Akdeniz’de ender görülür güzelliktedir. Kemer yat limanından tekne ile başlayan tam günlük yat turu, önce antik Phaselis kentine, daha sonra, üç adalar olarak bilinen adaları ziyaret eder. Gezilecek yerler arasında en başlarda bulunan bu tam günlük tur, öğle yemeği ve farklı koylarda yüzme molası verilerek 10:00 – 17:00 saatleri arasında organize edilir.

Köprülü Kanyon Rafting Turu

Doğa ve adrenalin sevenler için ideal bir tur olan rafting turu, tam günlük bir turdur. Köprülü kanyon olarak bilinen doğa harikası bir kanyonun içinden akan Köprüçay üzerinde, eğitmen ve gözetmenlerin eşliğinde ırmağın üst tarafından kano ve rafting botları ile suyun akıntı yönüne doğru yapılan bu turda öğle yemeği dahildir.

Jeep Safari Turları

Torosların bakir kalmış yaylalarına, dağ köylerine tırmanarak 4x4 araçlarla yapılan bu turda, yöresel halkın yaşadığı küçük yayla evlerinde molalar, köyde kahvaltı, tatlı su kaynaklarında yüzme molaları, fotoğraf molaları verilir. Dağ köyleri arasındaki rota üzerindeki parkur, grup lideri tarafından verilir, genellikle konvoy halinde seyahat edilir. Dinlenmek, fotoğraf çekmek, yaban hayatı gözlemlemek için sıklıkla mola verilir. Üstü açık arazi araçları ile akarsulardan geçmek turun unutulmazları arasındadır.